Jak zapobiegać gromadzeniu się tłuszczu w organizmie?

Temat, który wciąż jest na świeczniku: Jak schudnąć? Jak zapobiegać odkładaniu się tłuszczu w naszym organizmie? Pytanie niby proste, odpowiedź banalna - dieta. Jednak trudno nam schudnąć, prawda? Jak to się dzieje? Jedni nie chudną z lenistwa, inni uwielbiają jeść... Jednak bez względu na to do jakiej grupy ty należysz warto jest żebyś wiedział, że są takie substancje, które zapobiegają gromadzeniu się tłuszczu. Znajdują się one w produktach spożywczych, które spotykasz codziennie w sklepie spożywczym, na targowym straganie... tylko nie masz o tym zielonego pojęcia, a szkoda!

Dziś uświadomię cię, co jeść i jak jeść, by nie gromadzić w organizmie tłuszczu i szybciej schudnąć.

Kwas linolowy - to pierwsza z tych substancji, które pomogą ci nie gromadzić tłuszczu w organizmie. Kwas linolowy zawarty jest w olejach roślinnych, poprawia stan błony śluzowej jelit. Jeśli błona śluzowa jest zdrowa i ma odpowiednią grubość spora ilość tłuszczu zatrzymywana jest w procesie trawienia i natychmiast przekształcana w energię. W ten sposób kwas linolowy redukuje tłuszcz w naszym organizmie, obniża poziom cholesterolu i sprawia, że mamy piękną sylwetkę :)

tego kwasu szukajmy w siemieniu lnianym, soi, słoneczniku, rybach.

Metionina - jest to niezbędny aminokwas zawierający siarkę, jest składnikiem karnityny, wytwarza adrenalinę. Jeśli mamy niedobór metioniny grozi nam nadwaga. Jak to się dzieje? To proste! Metionina wraz z witaminami z grupy B, choliną, kwasem foliowym nie dopuszcza do komórek zbyt dużych ilości tłuszczu. Jeśli nam jej brakuje, odkładamy tłuszcz w komórkach. 
Metioniny szukajcie w: jajach kurzych, mięsie (drób, wątróbka),rybach, soczewicy, serach, jogurtach, produktach sojowych.

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g


Fot. pixaby.com

0 komentarze:

Prześlij komentarz