Jak się pozbyć afty domowym sposobem

Afta to niewielka rana w jamie ustnej. Chociaż jest taka malutka, że czasami ledwo ją widać to powoduje straszliwy ból i dyskomfort. Afta sama nie zniknie, a będzie dokuczać i powodować brak apetytu. Wszystko bowiem co włożysz do ust czy to słodkie, ostre, kwaśne czy neutralne będzie piekło, szczypało, a już na pewno nie będzie nam smakowało. 

Jak się pozbyć tych wszystkich przykrych dolegliwości? Jak się pozbyć afty?

Najprościej byłoby pójść do apteki i kupić maść na afty, tylko że nie zawsze mamy pod ręką aptekę. Zresztą gotowe specyfiki działają podobnie jak domowe sposoby, tyle że są tańsze. Dlatego zawsze warto wiedzieć co możemy zrobić zanim wydamy pieniądze.

Moje sposoby na afty:


* Wymieszaj łyżkę wody utlenionej w pół szklanki wody, dodaj łyżeczkę sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj. Takim roztworem płucz jamę ustną kilka razy dziennie. Afta to otwarta rana, a woda utleniona to najlepszy środek odkażający. Soda natomiast przynosi ulgę zobojętniając kwaśny odczyn w jamie ustnej.


* Skrop wacik olejkiem herbacianym i przykładaj do rany. To powinno złagodzić ból i sprawić, że afta szybciej zniknie. 

* Nagietek od lat używany jest do leczenia skaleczeń, ukąszeń owadów i innych uszkodzeń skóry. Zaparz herbatkę z nagietka (2 łyżki płatków na jedną filiżankę wrzątku) i trzymaj ją pod przykryciem około 10 minut. Płucz jamę ustną tyle razy dziennie ile chcesz. To ci nie zaszkodzi, a złagodzi ból i przyniesie ulgę na długo.


Fot. Wikipedia

0 komentarze:

Prześlij komentarz