Skuteczne sposoby na opryszczkę na ustach

Opryszczka na ustach to nic przyjemnego, nie dość, że nieestetycznie wygląda to jeszcze cholernie boli. Skąd się bierze opryszczka? Jak się jej szybko pozbyć? Dzisiaj kolejna szybka rada dla zabieganych.

Skąd się bierze opryszczka na ustach?


Opryszczka wywołana jest wirusem. Jest ona przenoszona przez ślinę lub kontakt z przedmiotem, którego dotykała osoba będąca nosicielem wirusa opryszczki. Opryszczka nie oszczędza nikogo zarówno dorośli jak i dzieci mogą jej doświadczyć. Są takie osoby, które wiecznie mają opryszczkę i co ja wyleczą za jakiś czas znowu się pojawia. To może świadczyć o małej odporności organizmu.

Skuteczne sposoby na opryszczkę


Przygotowałam dla was dzisiaj 10 skutecznych sposobów na opryszczkę na ustach. Wszystkie sprawdzone. Wszystkie działają trzeba tylko być zdyscyplinowanym i szybko reagować, bo jak wiadomo domowe sposoby nie działają tak szybko jak leki z apteki. Jednak są o wiele bardziej bezpieczne, dlatego warto je stosować.

1. Czosnek

Najlepszy i najskuteczniejszy z domowych sposobów na opryszczkę na ustach. Jednak aby zadziała potrzeba jest niemal natychmiastowa reakcja. jak tylko poczujesz swędzenie, pieczenie na ustach od razu przetnij ząbek czosnku i wysmaruj nim bolące miejsce. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem i będzie działa szybko i skutecznie już na samym początku choroby.

2. Cebula

Sok z cebuli jest nie mniej skuteczny jak sok z czosnku, choć cebula nie ma aż takiej mocy jak jej mniejszy brat ;)

3. Miód

Ma działanie bakteriobójcze i łagodzi bolesne objawy opryszczki na ustach. Smaruj obolałe miejsce kila razy dziennie.


Bardzo skuteczny i skoncentrowany lek na opryszczkę. Można masować miejscowo samym olejkiem lub zmieszać go z odrobiną kremu.

5. Herbata

Chociaż jest niepozorna to potrafi przynieść ulgę w bólu wywołanym opryszczką. Zaparz sobie herbatę w saszetce, a gdy trochę przestygnie przykładaj ciepłą torebkę do ust.

6. Aloes

Aloes to sprawdzony sposób na opryszczkę, ale nie tylko na nią. Aloes ma silne właściwości gojące więc można go przykładać na różnego rodzaju rany. Utnij kawałek liścia aloesu, a wyciśniętym z niego sokiem smaruj zakażone, obolałe miejsce.

7. Polopiryna

Rozpuszczona w wodzie tabletka polopiryny szybko złagodzi dolegliwości bólowe i pomoże pozbyć się opryszczki.

8. Melisa

Melisa to zioło, które sprawdza się w wielu przypadkach. Olejek melisowy wykorzystywany jest w kosmetyce. bardzo dobrze mieć go zawsze pod ręką. Jeśli jednak nie masz olejku użyj zaparzonej melisy. Gdy przestygnie przełóż zioła na gazę, zwiń i przykładaj do ranki kilka razy dziennie.


9. Woda utleniona

Miejscowo można smarować usta wodą utlenioną. Woda utleniona odkaża i działa antybakteryjnie.

10. Olejek

Pamiętaj aby smarować usta olejkiem lub pomadką. Gdy mamy opryszczkę często oblizujemy usta lub wręcz przeciwnie staramy się ich nie oblizywać i usta wysychają. Natłuszczaj je więc jak najczęściej omijając nadżerkę, bo gdy będą suche mogą pękać w innych miejscach.

Nie muszę chyba dodawać, że gdy mamy opryszczkę musimy utrzymywać wzmożoną higienę rąk. Nie dzielić się z nikim jedzeniem, nie pożyczać balsamu do ust.

0 komentarze:

Prześlij komentarz