Zabiegi upiększające, które działają gdy ty śpisz

Noc to doskonała pora na regenerację nie tylko zmęczonej duszy ale także ciała. Czy wiesz, że nocą możesz zregenerować włosy, paznokcie, stopy? Zobacz jakie zabiegi pielęgnacyjne najlepiej działają nocą, gdy ty śpisz! :)1. Pielęgnacja pięt  

Jeśli masz suche, popękane pięty. Wymocz stopy przed spaniem w soli do kąpieli stóp. Możesz użyć na przykład takiej soli, która likwiduje obrzęki i relaksuje zmęczone nogi:

http://naturica.pl/sol-nogi-opuchlizna
Następnie wysmaruj stopy jedwabiem lub regenerującym kremem, włóż skarpety na noc.

2. Pielęgnacja oczu

Jeśli rano budzisz się z opuchniętymi oczami weź dodatkową poduszkę pod głowę, śpij na plecach w pozycji półleżącej. Na cienie pod oczami bardzo dobrze działa ten eliksir - KLIK.

3. Szalowa fryzura

Jeśli masz długie włosy i chcesz mieć rano szałową fryzurę umyj włosy przed snem i pozwól im schnąc cała noc. Dla uzyskania fajnego efektu zapleć włosy w warkocze albo poskręcaj kosmyki jak dredy.

4. Pielęgnacja skóry

Jeśli masz suchą skórę, noc to najlepsza pora na jej pielęgnację. Nałóż na twarz obficie olejek i pozostaw go na całą noc. najlepiej regenerujące olejki nocne to olejek arganowy i olejek ze słodkich migdałów.

5.  Wybielanie zębów

Jeśli chcesz trochę wybielić zęby po wieczornym myciu wcieraj w nie roztwór sody. Pozostaw go na kilka minut, po czym dokładnie wypłucz usta. Nocna pielęgnacja zębów jest najlepsza, bo mamy pewność, że preparaty będą działać dłużej dzięki temu, że w nocy przez kilka godzin nie mamy niczego w ustach.
6. Pielęgnacja rzęs

Jeśli chcesz mieć piękne, długie rzęsy nakładaj na noc olejek rycynowy.
7. Pielęgnacja paznokci

Podobnie jak rzęsy na paznokcie bardzo dobrze działa olej rycynowy. Odbudowuje płytkę paznokcia, pozwala mu szybciej rosnąć.

8. Pielęgnacja włosów

Zniszczone włosy najlepiej regeneruje się nocą. nakładaj na nie olej rycynowy lub olejki - arganowy, olej ze słodkich migdałów.


9. Pielęgnacja dłoni

Twoje dłonie są najbardziej narażone na czynniki zewnętrzne, wiatr, środki czystości, częste mycie - to może sprawić, że skóra będzie podrażniona, popękana. By temu zapobiegać nakładaj na noc krem regeneracyjny i rękawiczki.

10. Pielęgnacja ust

Jeśli chcesz mieć piękne, jędrne usta wysmaruj je na noc miodem i pozostaw do rana. Rano myj je kolistymi ruchami. Jeśli nie chcesz lub nie lubisz miodu nasmaruj na noc usta obficie pomadką.

0 komentarze:

Prześlij komentarz