Jak się pozbyć rozstepów w trzech krokach

Rozstępy to wrzecionowate pasma na skórze, które szpecą i psują nawet najlepszy humor. Choćbyśmy nie wiem jak bardzo starali się ich unikać, nie zawsze się to uda. Wystarczy nieznaczny spadek wagi, wystarczy zmienić dietę, albo nagle zacząć ćwiczyć i gdy w naszym organizmie zabraknie kolagenu rozstępy zrobią się błyskawicznie.

Uniknąć nie możemy, ale możemy się ich pozbyć, gdy zauważymy, że je mamy. Jest tylko jeden warunek. Musimy z nimi walczyć gdy są jeszcze w fazie tworzenia czyli gdy mają jeszcze różowy kolor. Ten proces tworzenia nie trwa na tyle krótko, by go nie zauważyć, więc mamy trochę czasu. Gdy rozstępy zbledną i przybiorą kolor skóry, oznacza to że już się utworzyły i walka z nimi będzie bardzo trudna. Wtedy to już tylko możemy zmniejszyć ich widoczność, nieco wybielić... całkowicie nie będziemy się w stanie ich pozbyć. Dlatego bądź czujna i zawsze miej pod ręką sprzymierzeńców do walki z rozstępami.

Oto trzy kroki do usunięcia rozstępów


1. Krok pierwszy - MASAŻ

wizaz.pl
Masuj skórę na sucho codziennie. Możesz to robić dłonią lub użyć do tego szczotki do masażu.
2. Krok drugi - PEELING

akademiapiekna.com.pl
Peeling jest bardzo ważny! Peelinguj ciało codziennie pod prysznicem, w ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka i wygładzisz naskórek. Tak przygotowana skóra będzie lepiej wchłaniać składniki aktywne kosmetyków do walki z rozstępami.

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g


3. Krok trzeci - KOSMETYKI NA ROZSTĘPY

Odpowiednie kosmetyki to podstawa. Najlepiej by zawierały kolagen, bo to on odpowiedzialny jest za wygląd naszej skóry, a jego brak powoduje zmarszczki, wiotczenie skóry i rozstępy. 

Oto dwa największe hity do walki z rozstępami:

http://naturica.pl/kolagen-naturalny-silver-50ml


   KOLAGEN                                                               ZABIEG NA ROZSTĘPY

Napar poziomkowy i anyżowy na przeziebienie

Niebawem zacznie się sezon na przeziębienie. Warto wzmacniać odporność, by nie dopadła nas żadna chrypka czy grypka. Jednocześnie warto znać sposoby na przeziębienie, bo nie zawsze uda nam się go uniknąć. Nie wiem jak wy, ja stawiam na zioła i naturalne sposoby. Uważam, że są zdrowsze i o wiele lepsze niż picie Gripexu czy tam innego proszku. 

Zatem dziś proponuję zrobienie dwóch naparów na bazie naturalnych składników. Oba działają przeciwgorączkowo, napotnie, wykrztuśnie, antybakteryjnie.

Napar z anyżu


1 łyżka ziaren anyżu
1 szklanka wrzątku

Roztarte ziarna anyżu zalewamy wrzątkiem. Zaparzamy pod przykryciem około 20 minut. Po tym czasie przecedzamy, dosładzamy syropem malinowym albo miodem i pijemy 4 razy dziennie po 100 ml. 

Napar poziomkowy


1 łyżka liści poziomki lub suszonych owoców
1 szklanka wrzątku


Poziomkę zalewamy wrzątkiem, parzymy pod przykryciem kilkanaście minut. Napar taki pijemy 3-4 razy dziennie. 

Pamiętaj, że przeziębienie najlepiej przeleżeć. Nie bagatelizuj tego! Osłabiony organizm szybciej dojdzie do siebie jeśli nie będzie musiał działać na najwyższych obrotach. Podczas choroby warto pić wodę z miodem i cytryną, jeść suszony albo kandyzowany imbir, nie zapominajcie też o czosnku!

Domowe sposoby na zastrzał (zanokcicę)

O tym jak bolesna jest zanokcica czyli popularnie mówiąc zastrzał, wie tylko ten kto przekonał się na własnej skórze, a raczej paznokciu. Zastrzał bardzo łatwo jest sobie zafundować. Wystarczy nieumiejętnie przyciąć paznokcia i zranić się w skórkę lub opuszka i gotowe! Natychmiast pojawią się bakterie, które wnikając pod paznokcia powodują wysięg ropy.
Zastrzał można próbować "leczyć" domowymi sposobami, ale trzeba działać szybko. Jeśli tylko mamy chociaż cień podejrzenia, że robi nam się zestrzał musimy natychmiast mu przeciwdziałać. Sposoby są dwa.

Domowe sposoby na zastrzał


Pierwszy to "zaparzanie" palca we wrzątku. Wlejmy gorącej wody do szklanki po czym wkładajmy do niej na chwilkę palca. Zabieg powtarzajmy kilka razy dziennie. Jeśli zrobił nam się zastrzał w palec u nogi warto moczyć stopy w wodzie z mydłem. W ten sposób rozmiękczymy paznokcia i ropa łatwiej nam wypłynie.
Po rozmiękczeniu płytki paznokcia można spróbować pod niego włożyć gazik, pomoże nam w tym wykałaczka. To dosyć bolesne, ale gdy nam się to uda już po kilku chwilach poczujemy ulgę.


Na nic jednak zdadzą się te wszystkie zabiegi, gdy zanokcica posunie się zbyt daleko. Wtedy nieunikniona będzie wizyta u chirurga.

Jakie ćwiczenia rozbijają cellulit?

Tak naprawdę to każde :)
Cellulit nie lubi aktywności fizycznej, więc nie ważne czy będziesz biegać, skakać czy jeździć na rowerze. Po prostu poruszaj się jak najwięcej i jak najczęściej!
Jeśli masz cellulit na brzuchu - wykonuj najwięcej ćwiczeń na brzuch, jeśli na udach - ćwicz uda, a jeśli na pośladkach - ćwicz pośladki :)
Jednym z fajniejszych ćwiczeń na pośladki, które możesz wykonywać w ciągu dnia jest zaciskanie mięśni i puszczanie. Najlepiej wykonuje się to ćwiczenie chodząc. Jeśli wejdzie ci to w krew, będziesz to robić bezwiednie i ani się obejrzysz będziesz miała piękną, jędrną, apetyczną pupę ;)

Oto kilka moich ulubionych inspiracji:









Fot. ilovefit.pl

Co jeść na diecie antycellulitowej?

Dieta antycellulitowa opiera się na spożywaniu produktów, które będą sprzyjały budowaniu mięśni i uniemożliwiały gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Są pewne produkty, które trzeba wyeliminować lub spożywać je sporadycznie. 


Oto lista polecanych produktów na diecie antycellulitowej:

* produkty wysokobłonnikowe
* owoce, warzywa
* koktajle, smoothie
* produkty bogate w potas - bo zapobiegają obrzekom
* produkty bogate w witaminę C - bo ułatwiają pozbycie się cellulitu
* produkty bogate w kwasy tłuszczowe imega-3 i omega-6, bo poprawiają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej
* produkty działające moczopędnie, zioła i warzywa, owoce tj.: pietruszka, arbuz, seler, czereśnie
* ryby, białe mięso, chude sery, ryż
* pij dużo herbaty zwłaszcza zielonej

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g

A teraz lista produktów, których należy unikać:

* kawa
* potrawy pikantne i pikantne przyprawy
* produkty tłuste, np. tłuste sery, boczek, tłuste wędliny
* sól
* słodycze
* fast-foody

Więcej o diecie antycellulitowej przeczytacie na blogu DIETY I ICH SEKRETY.

Mnóstwo ciekawych przepisów na dania antycellulitowe znajdziecie TUTAJ.


Fot. ilovefit.pl

Sposoby na nadmierne pocenie się

Nikt nie lubi się pocić. Niestety pocenie się jest naturalne. Nie da się tego uniknąć i nawet nie próbuj stosować wymyślnych sposobów by powstrzymać produkcję potu, bo tylko sobie zaszkodzisz. Zrozumiałe jest jednak to, że przykry zapach stóp czy wydobywający się spod pachy denerwuje cię i peszy. Wstydzisz się tego, nie możesz znieść swojej obecności, a to potrafi zrujnować nawet najlepszy humor.
Nie martw się! Nadmiernemu poceniu da się zapobiegać - naturalnie i bez szkody dla swojego organizmu!
Wystarczy przestrzegać kilku zasad.  Oto one:

Sposoby na nadmierne pocenie się


1. Unikaj pikantnych potraw.
2. Unikaj kofeiny (szczególnie tej w gorącej kawie czy herbacie).
3. Nos ubrania zrobione tylko z naturalnych tkanin.
4. Przestań jeść tyle soli.
5. Smaruj miejsca w których się pocisz sokiem z cytryny. Tą terapię należy stosować na noc i aby zobaczyć efekty musi być stosowana długotrwale.
6. Pamiętaj  o regularnym goleniu miejsc w których najczęściej się pocisz (jeśli to możliwe, nie wszystko da się ogolić, mam na myśli stopy;) )
7. Pocenie się często spowodowane jest stresem, staraj się relaksować w każdej wolnej chwili.
8. Bierz często prysznic.
9. Zakładaj ubrania, w których nawet jeśli się spocisz nie będzie tego widać. 
10. Warto zaopatrzyć się we wkładki przeciw poceniu się.

Jak złagodzić objawy infekcji u dziecka?

Sezon na infekcje uważam za otwarty! Wakacje się skończyły, dzieci wróciły do przedszkola, za oknami pogoda w kratkę. Aby się ustrzec przed infekcjami układu oddechowego i wzmocnić organizm warto każdego dnia rano pić na czczo szklankę wody z miodem i cytryną. 
Taki napój przygotowuje poprzedniego wieczora. Rozpuszczamy miód w szklance letniej wody, dodajemy cytrynę i odstawiamy na całą noc. Rano dolewamy trochę gorącej wody, by miód nie był zimny i pijemy. Takie picie wody z miodem to doskonała profilaktyka i ochrona dziecka i dorosłego przed infekcjami, katarem, grypą.



Jeśli jednak tak się zdarzy, że mimo wszystko nasz maluch przyniesie do domu infekcję, możemy złagodzić jej objawy ziołowymi kompresami.
Przygotowujemy napar z szałwii, rumianku i tymianku (1 łyżka ziela na 1 szklankę wody). Następnie moczymy niewielki ręcznik w gorącym naparze i przykładamy do piersi dziecka. Owijamy malucha folią i szczelnie opatulamy ciepłym kocem.
Taki kompres ułatwi oddychanie i dobrze rozgrzeje. Można go stosować u dzieci powyżej 1 roku.


Fot. pixabay.com

Prosty sposób na długie i gęste rzęsy

Chyba każda kobieta chciałaby mieć piękne, urzekające spojrzenie. Niestety nie każdą Matka Natura obdarzyła pięknymi, długimi, gęstymi rzęsami. Cóż poradzić, taki lajf! ;)
Na szczęście są sposoby by temu zaradzić. Najbardziej znanym jest stosowanie olejku rycynowego na rzęsy. Olejek rycynowy doskonale wzmocni ich strukturę i sprawi, że przestaną wypadać, staną się gęstsze.
Jednak sam olejek rycynowy ostatnio trochę mi się znudził więc postanowiłam dodać do niego witaminę E i aloes, by wzmocnić jego działanie.

Oto mój sposób na długie, gęste rzęsy


Wybierz sobie niewielki, zakręcany pojemniczek w którym będziesz przechowywać przygotowany olejek, bo będziesz go musiała używać każdego dnia na noc. 

Pół kieliszka witaminy E - dostępna w aptece z kapsułkach
1/4 kieliszka olejku rycynowego
1/4 żelu aloesowego - również dostępny w dobrych aptekach

Całość dokładnie wymieszaj. Nakładaj każdego wieczora przed spaniem na rzęsy, ja to robię szczoteczką od tuszu do rzęs (tylko szczoteczka musi być umyta i czysta).


Pierwsze efekty można zauważyć już po miesiącu stosowania.


Fot. pixabay.com

Jak zrobić kąpiel drożdżową na choroby skóry?

Kąpiele lecznicze to jedna z najstarszych metod na choroby skóry. Nie ma nic lepszego niż wyleżenie skórnych dolegliwości. Już Kleopatra doskonale wiedziała, że aby mieć piękną skórę i cieszyć się jak najdłużej młodością najlepiej poddać się kąpieli relaksacyjnej. 
Osoby z chorobami skóry, szczególnie tymi rozległymi dobrze wiedzą, że samo smarowanie zmienionych chorobowo miejsc nie wystarczy. Dobrze jeszcze do tego dodać zabiegi z użyciem wody, bo już sama woda ma ogromną leczniczą moc, a gdy dodamy do tego zioła, olejki lub inne specyfiki lecznice - efekt będzie nieziemski.
Na różne choroby skóry działają różne zioła, jednak nie tylko one mają wielką leczniczą moc. Jak się okazuje całkiem nieźle z chorobami skóry radzą sobie drożdże.
Drożdże zawierają dużo witaminy B, biotynę i cynk. Dzięki temu nawilżają, odżywiają i poprawiają kondycję skóry. Kąpiel w drożdżach poprawia samopoczucie, leczy bezsenność, nadpobudliwość i wyczerpanie nerwowe. Drożdże pomagają osobom mającym skórę suchą, trądzikową, ale także nie zaszkodzą, a wręcz bardzo pomogą wszystkim tym, którzy cierpią na łuszczycę.

Jak zrobić kąpiel drożdżową na choroby skóry?




1 szklanka mleka
80 g drożdży

Mleko ogrzewamy w garnuszku, wrzucamy drożdże po czym doprowadzamy do wrzenia. Otrzymany płyn wlewamy do kąpieli. Leżymy w wannie przynajmniej 15 minut. Taką kąpiel zaleca się przynajmniej raz w tygodniu.



Fot. polki.pl

Zabieg kondycjonująco-regenerujący do włosów suchych i zniszczonych

Kondycjonowanie włosów to zabieg, który ma na celu poprawić ich wygląd i strukturę. Jeśli chcemy nadać włosom błysk, gładkość, miękkość, ułatwić rozczesywanie i powstrzymać wypadanie musimy regularnie kondycjonować włosy. 
Sposobów na regenerację włosów jest wiele. Można stosować gotowe preparaty, chodzić na zabiegi do salonów fryzjerskich albo samemu przygotowywać w domowym zaciszu mieszanki ziołowo olejkowe.
Ja polecam ten ostatni sposób, bo jest tani, naturalny, bezpieczny, a przy regularnym stosowaniu naprawdę bardzo skuteczny. Oto przepis na zabieg kondycjonująco-regenerujący do włosów suchych i zniszczonych.

Olejek (wiesiołkowy, arganowy, winogronowy) lub oliwa z oliwek - 3 łyżki
6 kropli ulubionego olejku eterycznego

Olejek mieszamy z olejkiem zapachowym, a całość dokładnie wcieramy we włosy od końcówek po cebulki. Następnie przykrywamy włosy folią i owijamy ciepłym ręcznikiem. Zabieg należy wykonywać regularnie 2 razy w tygodniu przed myciem włosów.

Takie kondycjonowanie włosów olejkami popularnie nazywane jest olejowaniem włosów.


Fot.ofeminin.pl

Maseczka z kozieradki do cery suchej, normalnej i wrażliwej

Maseczki są uzupełnieniem pielęgnacji cery.Gotowe maseczki można kupić w każdym sklepie kosmetycznym czy nawet markecie. Często jednak takie gotowe kosmetyki uczulają i sprawiają, że zniechęcamy się stosowania maseczek. Szkoda, bo same kremy nie wystarczą do tego by nasza cera była zadbana i dobrze nawilżona.
Zamiast "obrażać" się na gotowe kosmetyki lepiej zrobić w domu własne, które będą zawierały jedynie naturalne składniki i zioła.

Jedna z fajniejszych maseczek, którą można w prosty sposób samodzielnie zrobić w domu jest maseczka z kozieradki. Nadaje się do każdego rodzaju cery i na pewno jej nie podrażni.

Maseczka z kozieradki do cery suchej, normalnej i wrażliwej


befit.pl

2 łyżki mielonego ziela kozieradki
olejek (z wiesiołka, winorośli lub ogórecznika)  opcjonalnie oliwa z oliwek
przegotowana woda lub mleko

Kozieradkę zalewamy taka ilością mleka by powstała gęsta papka. Dodajemy łyżkę wybranego olejku i mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut.


 Fot. kobieta.onet.pl

Jak się szybko pozbyć opryszczki?


Opryszczka nie tylko szpeci ale także wywołuje swędzenie, ból, pieczenie. Opryszczka wywołana jest przez wirusa HSV1 i atakuje zwykle najbardziej słabe organizmy. Jeśli więc jesteś po przebytej chorobie, antybiotykoterapii, masz obniżoną odporność masz największą szansę na złapanie tego wirusa.
Opryszczką można się zarazić więc lepiej nie dawać i nie brać od innych "gryza", "dziaba", "łyka".

Opryszczki najlepiej pozbyć się zanim na dobre się rozwinie. Więc jeśli tylko poczujesz swędzenie, pieczenie, ból w okolicy ust:

* Przekrój cebulę, ściśnij ją tak by puściła sok, smaruj miejsce sokiem z cebuli kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów

* Przekrój na pół ząbek czosnku pocieraj nim bolesne miejsce kilka razy dziennie.

* Smaruj  chore miejsce namoczoną w wodzie tabletką polopiryny.


Te metody działają tylko na początku, zanim opryszczka rozwinie się na dobre. Gdy pęcherzyk pęknie i zrobi się bolesna nadżerka niezbędna będzie farmakoterapia.

Fot. vitanea.eu

Jak zrobić płukankę ziołową do włosów z łupieżem?


Zioła są bardzo pomocne w pielęgnacji włosów. Ważne jest tylko by umieć dobrze wykorzystać ich bogactwo - tylko wtedy możemy liczyć na dobre efekty. Podam wam dziś sposób na ziołowa płukankę do włosów z łupieżem.





Płukanka do włosów z łupieżem


2 łyżki rozdrobnionego korzenia żywokostu
1 litr wody
sok z jednej cytryny

Przygotowujemy napar z żywokostu, a więc zalewamy zioła wodą i zaparzamy pod przykryciem około 15 minut. Po tym czasie zioła odcedzamy i studzimy. Dodajemy wyciśnięty sok z cytryny (najlepiej ją wycisnąć przez gazę, by pestki i drobinki miąższu nie zostały na włosach). Płukankę wylewamy na umyte włosy.

Aby kuracja była skuteczna musimy ją powtarzać przy każdym myciu przynajmniej przez miesiąc lub do uzyskania zadowalającego efektu.

Fot.smedyczny.pl

Jak obniżyć ciśnienie krwi?


Obniżyć ciśnienie możemy na kilka sposobów. Na nasze ciśnienie ma wpływ dieta, styl życia, ilość snu. Gdy mamy problemy z podwyższonym ciśnieniem możemy stale przyjmować leki, które będą je obniżać albo zrobić sobie mieszankę ziołową, która w łagodny i naturalny sposób zadba o prawidłowy jego poziom.

Mieszanka ziołowa na obniżenie ciśnienia


1 łyżeczka ziela jemioły
1 łyżeczka ziela serdecznika
1 łyżeczka ziela fiołka trójbarwnego
1 szklanka wody

Zioła wsypujemy do garnuszka, zalewamy gorącą wodą. Podgrzewamy ok. 15 min. nie dopuszczając do wrzenia. Studzimy i przecedzamy. Pijemy jedną szklankę raz dziennie.


Fot.zdrowie.gazeta.pl