Jak przyspieszyć wzrost rzęs i brwi?

Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie rzęsy. Kuszące spojrzenie uwiedzie każdego mężczyznę. Niestety natura różnie nas obdarzyła, niektóre z nas mają gęste rzęsy, ale bardzo krótkie. Inne mają długie, ale za to bardzo rzadkie. Jak przyspieszyć wzrost rzęs i brwi? Czy jest to w ogóle możliwe?
Oczywiście, że jest! Od czego są domowe sposoby! :)

Ja używam jednego, najbardziej skutecznego - choć jest ich pewnie więcej.
Moim zdaniem najlepszym sposobem na długie rzęsy jest smarowanie ich codziennie przed spaniem olejkiem rycynowym.

Dlaczego akurat olej rycynowy?



Olej rycynowy pozyskiwany z nasion drzewa rącznika pospolitego to prawdziwe panaceum na różne dolegliwości. Liściaste rośliny o różowych owocach służą jednym do ozdoby, drudzy szukają w nich cennych właściwości. A o to nie było łatwo, bo rącznik pospolity jest rośliną trującą, produkującą toksyczną rycynę. Dopiero jej odpowiednia obróbka pozwala pozbyć się szkodliwych substancji. Olejek rycynowy jest bogaty w różne związki aktywne korzystne dla naszego zdrowia i urody. [Źródło]

Olej rycynowy ma ciekawy skład – prawie w całości stanowi go kwas rycynolowy (inaczej rącznikowy – 80-85%). Stężenie każdego z pozostałych kwasów tłuszczowych – oleinowego (z grupy omega-9), linolowego (omega-6), alfa-linolenowego (omega-3), stearynowego czy palmitynowego – nie przekracza 2%.
Ma konsystencję gęstej cieczy, która jest bezbarwna (ewentualnie jasnożółta), bezsmakowa i bezzapachowa. Wykorzystuje się go w przemyśle, między innymi jako składnik lakierów, środków konserwujących skórę, uszczelniaczy, proszków do prania, wosków, uszlachetnia też paliwa silników spalinowych i pełni funkcję smarów. Olejek rycynowy stosuje też medycyna – znajduje się on wśród ingrediencji leków wykorzystywanych podczas kuracji wrzodów i atopowego zapalenia skóry, zaparć, grzybicy (w tym dróg rodnych), leiszmaniozy, a także wykorzystywanych podczas prób zwalczania nowotworów i HIV. Doskonale nadaje się do nacierania miejsc dotkniętych chorobą, masaży oraz do robienia okładów, choć można przyjmować go też doustnie (tu naturalnie obowiązuje zasada umiaru). Leczy między innymi choroby skórne, zapalenia dróg moczowo-rodnych, problemy z układem trawiennym.
Oprócz tego także kosmetyka czerpie z jego dobrodziejstw – jest składnikiem brylantyny w płynie, błyszczyków i pomadek do ust, świetnie wybiela różne kremy i balsamy. Może też posłużyć do tworzenia kosmetyków domowych. [Źródło]

Jak więc widzicie olejek rycynowy to samo dobro. Olejek rycynowy doskonale nadaje się do przyspieszania wzrostu rzęs i brwi.

Bardzo ładnie przedstawiono to na filmie:


Zachęcam was do stosowania olejku rycynowego przynajmniej przez miesiąc, naprawdę zobaczycie dużą różnicę!

Zabiegi na usta i paznokcie z wiesiołkiem

Znacie wiesiołek? Wiecie co to za roślina? Ja ostatnio odkryłam jej cudowną moc! Nie wiem jak tam u was u mnie gdy tylko się robi zimno od razu mi strasznie pękają usta, robią się zajady i generalnie nie jest ciekawie. Co ja się różnych balsamów nakupowałam, tańsze, droższe, wazeliny, pomadki ochronne i NIC! Pomagały na chwilę, a po kilkunastu (w najlepszym przypadku!) minutach znowu usta stawały się spierzchniete i popękane. Do tego oczywiście czerwone i pulchne jak po ugryzieniu pszczoły. 



Pożaliłam się więc koleżance, a ta pożyczyła mi fajną książkę o wiesiołku i poradziła kupić oeparol czyli olejek z wiesiołka. Książkę połknełam jednego wieczoru bo jest cieniutka i fajnie się ją czyta. Wiesiołek kupiłam następnego dnia i zastosowałam się do tego co z książki wyczytałam.
Jak się okazuje wiesiołek ma zastosowanie zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Także można go łykać, można go używać do wszelkiego rodzaju masek. 
Ja zrobiłam z wiesiołkiem balsam do ust, który zadziałał nie dość, że błyskawicznie to jeszcze na długo!
Zaraz podam wam przepis :)

Balsam do ust z wiesiołkiem



28 g miodu miodu (ja dodałam łyżkę)
14 g olejku jojoba (pół łyżki)
4 krople olejku z wiesiołka (1 kapsułka)

Wszystkie składniki dobrze wymieszałam i gotowe! Balsam trzymam w lodówce, żeby mi się nie zepsuł. 

Wiedzieliście o tym, że wiesiołek jest takim super sposobem spierzchnięte na usta?

Mało tego! Wiesiołek pomaga w leczeniu egzemy, depresji, torbieli, chorób jelit, migreny...
To wszystko wyczytałam w książce Stosujemy olej z wiesiołka:


Jeśli macie trochę kasy wolnej to zachęcam do kupienia, bo w tej książce oprócz przepisów na maseczki jest sporo przepisów na pyszne dania :)


A wy jakie macie zdanie na temat wiesiołka?
Może dzięki niemu tez pozbyliście się jakichś przykrych dolegliwości?


Czy powinnaś nakładać biustonosz do snu?

Hejka laski!
Dzisiejszym postem chciałabym wywołać dyskusję na temat tego czy powinno się zakładać biustonosz do snu.
Czytałam ostatnio dwa mocno kontrowersyjne artykuły i każdy z nich podchodził do tematu inaczej.



W pierwszym artykule autorka nawoływała do tego, żeby jak najrzadziej wkładać biustonosz, nie nosić go w domu, dać odpocząć piersiom. Takie rady miały być dla naszej wygody. Bo przecież nie oszukujmy się, biustonosz to jednak bielizna, która mocno przylega do ciała, nie jest to nic naturalnego dla nas. Podobnie jak majtki. Czyż nie czujecie się wolne, gdy w końcu je wieczorem zdejmiecie!? :)
Z drugiej jednak strony, dobrze dobrany biustonosz nie powinien nigdzie nas uciskać, być niewygodny. Co jednak na to nasze piersi? Czy faktycznie tak dobrze, by były bez ani chwili przerwy w takiej niewoli?

Z medycznego punktu widzenia...

Co na zakładanie biustonosza do snu mówią lekarze?

I znowu zdania są podzielone. Jedni uważają, że takie ciągłe ugniatanie piersi może się przyczynić do rozwoju raka piersi. Inni twierdzą, że nasze piersi są tak zaprojektowane, że żaden biustonosz nie jest w stanie przeszkodzić płynom limfatycznym krążyć po naszym organizmie.

Wydaje się to być logiczne. Szczególnie, że biustonosze są przecież naprawdę bardzo różne. Żadna z nas przecież nie zakładałaby bardotki czy push-up'a do spania, a raczej wygodny, sportowy, bawełniany stanik.



Do noszenia stanika zawsze i wszędzie nawołują zwolenniczki pięknych biustów tłumacząc, że jeśli będziemy spać bez biustonosza, to podczas snu piersi zdeformują się! Prawda to? Hmmm...


Co innego jeśli mamy rozmiar A czy B. Piersi takiej wielkości nie są ani duże, ani ciężkie, więc tak naprawdę to czy mamy biustonosz czy nie, nie wpływa znacząco na ich położenie czy rozmiar.
Spawa się komplikuje gdy nasz biust przyjmuje rozmiar C i więcej. Duże piersi mogą być naprawdę ciężkie w "obsłudze". Dziewczyny z obfitym biustem skarżą się, że niewygodnie się śpi na plecach, że na brzuchu spanie w ogóle odpada. Większość z nich wybiera do spania obcisłe koszulki, bo tak jest wygodniej...


A co wy na ten temat myślicie dziewczyny?
Zakładacie biustonosz do snu? :)