Ciemieniucha u dzieci - leczenie

Ciemieniucha to żółte łuski na głowie dziecka, które pojawiają się w różnym wieku. Może to być zaraz kilka dni po urodzeniu, a może to być kilka miesięcy. Nie wszystkie dzieci mają ciemieniuchę. Ciemieniucha jest na szczęście dosyć łatwa do wyleczenia, jej pojawienie się to stan przejściowy. Ciemieniucha u dzieci pojawia się głównie dlatego, że po urodzeniu w ich organizmach krążą hormony mamy, które  sprawiają, że gruczoły łojowe pracują zbyt intensywnie. Wydzielany w nadmiarze łój zasycha na skórze główki dziecka tworząc twardą skorupę. 
Ciemieniucha wygląda źle, ale na szczęście nie boli. Dziecko nawet nie wie, że ma ciemieniuchę, a tylko na matce spoczywa ciężar jej wyleczenia. Ale spokojnie! Na ciemieniuchę są sposoby i jak się okazuje, wcale nie jest tak trudno się jej pozbyć.

Ciemieniucha - leczenieNa ciemieniuchę jest w sumie tylko jeden sposób. Musimy ją rozmiękczyć i wyczesać. Na kilkanaście minut przed kąpielą wmasuj w skórę głowy dziecka oliwkę do ciała. Potem podczas kąpieli dobrze umyj włoski i głowę. Po kąpieli starannie wyczesz dziecko. Nie denerwuj się jeśli jeden taki zabieg nie zadziałał. Na wyleczenie ciemnieniuchy trzeba czasu, albo lepszych sposobów niż zwykła oliwka.
Bardzo dobrze z ciemieniuchą radzi sobie olejek ze słodkich migdałów. Można go kupić za kilkanaście złotych klikając TUTAJ

http://naturica.pl/olej-migdaly100ml

Olejek ze słodkich migdałów warto kupić nie tylko ze względu na leczenie ciemieniuchy. Przyda nam sie potem jeszcze niejednokrotnie, na:

- przesuszoną skórę u dziecka
- suchą skórę po ciąży
- rozstępy
- wygładzenie zmarszczek
- poprawienie kondycji włosów


Jeśli nie olejek to w aptece kupicie specjalne kremy na ciemieniuchę - np. z Mustelli. Są także do kupienia specjalne szampony, ale w ich skuteczność wiele matek wątpi. Najważniejsze jest jednak dokładne natłuszczenie włosów dziecka.

http://naturica.pl/koncentrat-cynamon-lkarnityna250g

Ciemieniucha u dzieci szybko znika, po 3 miesiącu nie powinno być już po niej nawet śladu.

Fot. Wikipedia, Naturica.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz