Domowe sposoby na zastrzał (zanokcicę)

O tym jak bolesna jest zanokcica czyli popularnie mówiąc zastrzał, wie tylko ten kto przekonał się na własnej skórze, a raczej paznokciu. Zastrzał bardzo łatwo jest sobie zafundować. Wystarczy nieumiejętnie przyciąć paznokcia i zranić się w skórkę lub opuszka i gotowe! Natychmiast pojawią się bakterie, które wnikając pod paznokcia powodują wysięg ropy.
Zastrzał można próbować "leczyć" domowymi sposobami, ale trzeba działać szybko. Jeśli tylko mamy chociaż cień podejrzenia, że robi nam się zestrzał musimy natychmiast mu przeciwdziałać. Sposoby są dwa.

Domowe sposoby na zastrzał


Pierwszy to "zaparzanie" palca we wrzątku. Wlejmy gorącej wody do szklanki po czym wkładajmy do niej na chwilkę palca. Zabieg powtarzajmy kilka razy dziennie. Jeśli zrobił nam się zastrzał w palec u nogi warto moczyć stopy w wodzie z mydłem. W ten sposób rozmiękczymy paznokcia i ropa łatwiej nam wypłynie.
Po rozmiękczeniu płytki paznokcia można spróbować pod niego włożyć gazik, pomoże nam w tym wykałaczka. To dosyć bolesne, ale gdy nam się to uda już po kilku chwilach poczujemy ulgę.


Na nic jednak zdadzą się te wszystkie zabiegi, gdy zanokcica posunie się zbyt daleko. Wtedy nieunikniona będzie wizyta u chirurga.

0 komentarze:

Prześlij komentarz