Jak zrobić kąpiel drożdżową na choroby skóry?

Kąpiele lecznicze to jedna z najstarszych metod na choroby skóry. Nie ma nic lepszego niż wyleżenie skórnych dolegliwości. Już Kleopatra doskonale wiedziała, że aby mieć piękną skórę i cieszyć się jak najdłużej młodością najlepiej poddać się kąpieli relaksacyjnej. 
Osoby z chorobami skóry, szczególnie tymi rozległymi dobrze wiedzą, że samo smarowanie zmienionych chorobowo miejsc nie wystarczy. Dobrze jeszcze do tego dodać zabiegi z użyciem wody, bo już sama woda ma ogromną leczniczą moc, a gdy dodamy do tego zioła, olejki lub inne specyfiki lecznice - efekt będzie nieziemski.
Na różne choroby skóry działają różne zioła, jednak nie tylko one mają wielką leczniczą moc. Jak się okazuje całkiem nieźle z chorobami skóry radzą sobie drożdże.
Drożdże zawierają dużo witaminy B, biotynę i cynk. Dzięki temu nawilżają, odżywiają i poprawiają kondycję skóry. Kąpiel w drożdżach poprawia samopoczucie, leczy bezsenność, nadpobudliwość i wyczerpanie nerwowe. Drożdże pomagają osobom mającym skórę suchą, trądzikową, ale także nie zaszkodzą, a wręcz bardzo pomogą wszystkim tym, którzy cierpią na łuszczycę.

Jak zrobić kąpiel drożdżową na choroby skóry?
1 szklanka mleka
80 g drożdży

Mleko ogrzewamy w garnuszku, wrzucamy drożdże po czym doprowadzamy do wrzenia. Otrzymany płyn wlewamy do kąpieli. Leżymy w wannie przynajmniej 15 minut. Taką kąpiel zaleca się przynajmniej raz w tygodniu.Fot. polki.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz