Jak przyspieszyć wzrost rzęs i brwi?

Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie rzęsy. Kuszące spojrzenie uwiedzie każdego mężczyznę. Niestety natura różnie nas obdarzyła, niektóre z nas mają gęste rzęsy, ale bardzo krótkie. Inne mają długie, ale za to bardzo rzadkie. Jak przyspieszyć wzrost rzęs i brwi? Czy jest to w ogóle możliwe?
Oczywiście, że jest! Od czego są domowe sposoby! :)

Ja używam jednego, najbardziej skutecznego - choć jest ich pewnie więcej.
Moim zdaniem najlepszym sposobem na długie rzęsy jest smarowanie ich codziennie przed spaniem olejkiem rycynowym.

Dlaczego akurat olej rycynowy?Olej rycynowy pozyskiwany z nasion drzewa rącznika pospolitego to prawdziwe panaceum na różne dolegliwości. Liściaste rośliny o różowych owocach służą jednym do ozdoby, drudzy szukają w nich cennych właściwości. A o to nie było łatwo, bo rącznik pospolity jest rośliną trującą, produkującą toksyczną rycynę. Dopiero jej odpowiednia obróbka pozwala pozbyć się szkodliwych substancji. Olejek rycynowy jest bogaty w różne związki aktywne korzystne dla naszego zdrowia i urody. [Źródło]

Olej rycynowy ma ciekawy skład – prawie w całości stanowi go kwas rycynolowy (inaczej rącznikowy – 80-85%). Stężenie każdego z pozostałych kwasów tłuszczowych – oleinowego (z grupy omega-9), linolowego (omega-6), alfa-linolenowego (omega-3), stearynowego czy palmitynowego – nie przekracza 2%.
Ma konsystencję gęstej cieczy, która jest bezbarwna (ewentualnie jasnożółta), bezsmakowa i bezzapachowa. Wykorzystuje się go w przemyśle, między innymi jako składnik lakierów, środków konserwujących skórę, uszczelniaczy, proszków do prania, wosków, uszlachetnia też paliwa silników spalinowych i pełni funkcję smarów. Olejek rycynowy stosuje też medycyna – znajduje się on wśród ingrediencji leków wykorzystywanych podczas kuracji wrzodów i atopowego zapalenia skóry, zaparć, grzybicy (w tym dróg rodnych), leiszmaniozy, a także wykorzystywanych podczas prób zwalczania nowotworów i HIV. Doskonale nadaje się do nacierania miejsc dotkniętych chorobą, masaży oraz do robienia okładów, choć można przyjmować go też doustnie (tu naturalnie obowiązuje zasada umiaru). Leczy między innymi choroby skórne, zapalenia dróg moczowo-rodnych, problemy z układem trawiennym.
Oprócz tego także kosmetyka czerpie z jego dobrodziejstw – jest składnikiem brylantyny w płynie, błyszczyków i pomadek do ust, świetnie wybiela różne kremy i balsamy. Może też posłużyć do tworzenia kosmetyków domowych. [Źródło]

Jak więc widzicie olejek rycynowy to samo dobro. Olejek rycynowy doskonale nadaje się do przyspieszania wzrostu rzęs i brwi.

Bardzo ładnie przedstawiono to na filmie:


Zachęcam was do stosowania olejku rycynowego przynajmniej przez miesiąc, naprawdę zobaczycie dużą różnicę!

0 komentarze:

Prześlij komentarz