Bananowa maseczka upiększająca włosy

Hej!
Dawno nie podawałam wam przepisu na maseczkę do włosów. Ponieważ ja bardzo o swoje włosy dbam to znam całe mnóstwo maseczek, które można zrobić w domu. Lubię takie domowe maseczki na włosy z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że są proste do zrobienia, po drugie bo są tanie, a wszystkie składniki mamy w domu. Po trzecie jeśli jakaś maseczka nie zadziała dobrze na nasze włosy to nie będzie nam szkoda, że wydałyśmy kasę na produkt, którego nie możemy używać, tylko po prostu więcej jej nie zrobimy! :)
Poza tym uważam, że maski do włosów powinno się często zmieniać, żeby nie używać ciągłej jednej i tej samej, bo włosy nam się przyzwyczają i maska nie będzie działać tak jakbyśmy tego chciały. 
No dobra to dziś podaję wam przepis na maskę bananową, która bardzo fajnie poprawia kondycję włosów.

Aby przygotować maskę bananową potrzebujecie:banan
łyżeczka miodu
łyżeczka soku z cytryny
łyżeczka oliwy z oliwek

Jeśli macie ciemne włosy radzę nie dodawać soku z cytryny. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy najlepiej blenderem i po prostu nakładamy na włosy. Maska powinna być na włosach około 20 minut. Po tym czasie zmywamy letnią wodą maskę i myjemy włosy szamponem.
Maska doskonale naprawia zniszczone włosy, odżywia cebulki i sprawia, że włosy szybciej rosną.
Jeśli macie silną potrzebę przyspieszenia wzrostu włosów można dodać 2 łyżeczki czystego kolagenu. Kolagen sprawi, że włosy odzyskają gładkość, a cebulki włosowe zaczną pracować szybciej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz