Ziołowa mieszanka na pękające naczynka

Jeśli masz problem z naczynkami, jeśli często się czerwienisz, jeśli twoja skóra jest delikatna jak pergamin to ten post jest napisany specjalnie dla ciebie!
Sama od lat zmagam się z AZS i cerą naczynkową więc doskonale cię rozumiem. Pękające naczynka to nic przyjemnego. Nie jest łatwo się ich pozbyć (żeby nie powiedzieć, że to w ogóle niemożliwe), a pozostawić ich bez "opieki" też nie można, bo będzie z nimi jeszcze gorzej. 
Zwykle na pękające naczynka stosuje się kremy, balsamy łagodzące, korektory, albo suplementy diety wzmacniające żyły. Ja chciałam wam zaproponować bardzo fajną mieszankę ziołową na pękające naczynka, która wzmacnia je i powoduje, że nie są aż tak bardzo widoczne.

Ziołowa mieszanka na pękające naczynkaKorzeń mniszka lekarskiego
Korzeń łopianu
Jagody jałowca

Wszystkie zioła mieszamy w równych proporcjach. Wieczorem bierzemy jedną łyżeczkę każdego zioła i zalewamy pół litra letniej wody. Pozostawiamy na noc. Rano podgrzewamy na małym ogniu przez 5 minut. Odcedzamy i lekko studzimy. Pijemy tą ziołową herbatkę na czczo przez dwa tygodnie. Po tym czasie należy zrobić sobie przerwę. 

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe...muszę wykopać korzeń mniszka, chyba właśnie na to pora :)
    Od zawsze mam problem z czerwoną skórą...ehh naczynka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno warto wypróbować, tylko oczywiście jeśli nie mamy uczulenia na te zioła :)

    OdpowiedzUsuń