Domowe sposoby na grzybicę stópGrzybica to wkurzająca dolegliwość, z którą czasami trudno wygrać. Jeśli chodzisz boso, często bywasz na basenie albo kupujesz używane obuwie musisz się liczyć z tym, że może Ci się przytrafić grzybica. 
Grzybicę stóp wywołuje grzyb zwany Tinea pedis. Ten sprytny intruz dostaje się na naszą skórę niepostrzeżenie i atakuje ją. Po niedługim czasie oprócz grzybicy skóry okazuje się, że mamy grzybicę paznokci i włosów. Jeśli więc ni z tego ni z owego skóra na stopach zaczyna się piec, swędzieć, czerwienić się i łuszczyć sprawdź czy przypadkiem nie masz grzybicy!

Jak sobie poradzić z tą przykrą dolegliwością?

Oto moje sposoby na grzybicę stópSoda oczyszczona - zmieszaj ją z wodą w takiej ilości by powstała pasta. Smaruj chore miejsca aż do momentu gdy usuniesz grzyba.

Jeśli soda nie daje sobie rady spróbuj zrobić sobie kąpiel stóp w soli kuchennej. Wsyp do ciepłej wody 2 łyżki soli i mocz stopy aż do wystygnięcia wody. Taki zabieg możesz powtarzać codziennie. Warto też przed założeniem skarpetek posypać stopy talkiem lub mąką kukurydzianą. To zadziała antybakteryjnie i nie pozwoli na nawroty grzyba.

Nie tylko sól kuchenna będzie twoim sprzymierzeńcem w walce z grzybicą. Herbata zawiera taninę - naturalny środek ściągający. Zagotuj kilka saszetek herbaty, w litrze wody. Myślę, że około 30 minut z powodzeniem wystarczy. Gdy woda wystygnie mocz w roztworze stopy.

Są jeszcze inne domowe środki, które mogą ci pomóc. Osoby którym co jakiś czas przydarza się grzybica stóp zgodnie potwierdzają, że przecieranie skóry: octem jabłkowym, spirytusem, miodem albo czosnkiem jest bardzo skuteczne.

Ja od siebie jeszcze dodam, że warto mieć w domu zawsze jakąś gotową sól przeciwko grzybicy stóp. Lubię też raz na jakiś czas robić sobie kąpiel stóp lub okłady nawilżającym zabiegiem z olejkiem arganowym:
- nawilży, zrewitalizuje, poprawi elastyczność skóry i złagodzi wszelkie podrażnienia z pomocą zawartego w nim olejku arganowego

- odświeży, a także będzie działał antybakteryjnie, przeciwzapalnie i antyseptycznie dzięki olejkowi eukaliptusowemu

- zmiękczy skórę i zwiększy przenikalność składników odżywczych w jej głąb dzięki mocznikowi

- wspomoże terapię przeciw grzybom i innym zamianom zapaleniowym skóry z pomocą Soli z Morza Martwego.


0 komentarze:

Prześlij komentarz