5 sposobów na nieświeży oddech

Dziś przedstawiam wam 5 sposobów na nieświeży oddech. Warto je znać, bo czasami zdarza nam się mieć takowy. Gdy jesteśmy na ważnym spotkaniu, w pracy, u znajomych, wstydzimy się otworzyć usta. Co zrobić by się szybko pozbyć nieświeżego oddechu? jak sobie poradzić gdy nie mamy pod ręką odświeżacza do ust ani gumy?

5 sposobów na nieświeży oddech1. Przepłucz usta wodą. najprostsza rzecz jaka możesz zrobić.W jamie ustnej znajduje się mnóstwo bakterii, które powodują przykry zapach z ust.

2. Drap językiem o zęby. Na języku zbiera się warstewka bakterii, które rozkładają białka wytwarzając nieprzyjemnie pachnący gaz. Spróbuj zdrapać osad z języka i szybko wypłucz usta.

3. Zjedz szybko pomarańcza lub cytrynę. Zawarty w owocach cytrusowych kwas stymuluje śliniaki do produkowania większej ilości śliny, co działa podobnie jak płukanie ust.

4. Jeśli jesteś na obiedzie i zobaczysz natkę pietruszki szybko zacznij ją żuć. Natka zawiera dużo chlorofilu, który odświeża oddech i działa bakteriobójczo.

5. Zjedz cokolwiek. Jeśli masz taka możliwość włóż cokolwiek do ust i jedz powoli, żuj, ssaj .. aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Staraj się zabić jeden zapach drugim.

A jakie wy macie pomysły na nieświeży oddech? :)

1 komentarze:

  1. Baradzo fajny wpis, nie wiedziałam o żadnym z tych sposobów, ja zazwyczaj myje zęby po jedzeniu :D Albo mam cukierki.

    OdpowiedzUsuń